Temakafé for deg som er berørt av kreft

Er du berørt av kreft, har vært kreftsyk eller er pårørende? Da er du hjertelig velkommen til Kafé Solgløtt. ☀️

Dette er en uformell møteplass for deg som ønsker å treffe andre i en lignende situasjon. Noen kommer for å prate, andre for å lytte – og noen bare for å være. Alt er like greit.

Kafé Solgløtt arrangeres av kreftkoordinator i kommunen og Frivillighetsentralen.

Her kan du:

  • få enkel servering
  • møte andre i lignende situasjon
  • prate hvis du vil
  • også bare å være til stede

Det kan bety mye å møte andre som forstår, uten at du trenger å forklare så mye. Her handler det ikke om å ha svar eller si de riktige tingene. Her handler det om å møtes, være sammen og ta ting i eget tempo.

Det er ingen påmelding og ingen fast agenda. Du er velkommen akkurat slik du er.

Velkommen til Kafé Solgløtt!

Når og hvor?

Oppstart er mandag 24. august. Deretter arrangeres temakaféen mandager i oddetallsuker fra kl. 12.00 til 14.00.

Vi holder til i Granrudvegen 18, i Frivillighetssentralens nye lokaler, i samme bygg som BUA.

Hvem er vår kreftkoordinator?

Øyer kommunes Kreftkoordinator, Trude Praner. - Klikk for stort bilde

Vår kreftkoordinator i Øyer kommune er Trude Praner.

En kreftkoordinator er en person i kommunen som kan gjøre hverdagen litt enklere for deg og dine nærmeste når kreft rammer. Kreftkoordinatoren kan hjelpe deg med å finne fram i et system som ofte kan oppleves både uoversiktlig og tungt.

Kreftkoordinator